خاکستری آمریکا ایرانی ممنوعیت آمریکایی

خاکستری: آمریکا ایرانی ممنوعیت آمریکایی ایرانیان اتباع ایران دونالد ترامپ سفر به آمریکا

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ادعای نماینده دائم امارات در شرکت ملل علیه کشور عزیزمان ایران

نماینده دائم امارات در شرکت ملل با طرح ادعایی بی‌اساس گفت که کشور عزیزمان ایران از حوثی‌ها حمایت تسلیحاتی می‌کند و شرکت ملل باید در این رابطه قطعنامه‌ای صادر کن

ادعای نماینده دائم امارات در شرکت ملل علیه کشور عزیزمان ایران

ادعای نماینده دائم امارات در شرکت ملل علیه کشور عزیزمان ایران

عبارات مهم : ایران

نماینده دائم امارات در شرکت ملل با طرح ادعایی بی اساس گفت که کشور عزیزمان ایران از حوثی ها حمایت تسلیحاتی می کند و شرکت ملل باید در این رابطه قطعنامه ای صادر کند.

به گزارش ایسنا به نقل از دوت مصر، لانا نسیبه، نماینده دائم امارات در شرکت ملل در گفت وگو با روزنامه نشنال مدعی شد که شرکت ملل باید قطعنامه ای صادر کند و مسوولیت فرستادن موشک به حوثی های یمن را به کشور عزیزمان ایران تحمیل کند.

وی افزود: چنین مصوبه ای می تواند از انتشار سلاح به دست دیگر گروهک های افراطی در منطقه جلوگیری کند.

ادعای نماینده دائم امارات در شرکت ملل علیه کشور عزیزمان ایران

سفیر امارات گفت: کشور امارات از تجدید تحریم علیه کسانی که باعث شدت یافتن درگیری در یمن می شوند، حمایت می کند.

به گزارش ایسنا ، هم چنین منصور العتیبه نماینده کویت در شرکت ملل که در حال حاضر ریاست شورای امنیت را به عهده دارد، روز شنبه به خبرنگاران گفت که انتظار می رود شورای امنیت شرکت ملل روز دوشنبه راجع به قطعنامه محکومیت کشور عزیزمان ایران به علت نقض تحریم تسلیحاتی یمن رای گیری کند.

نماینده دائم امارات در شرکت ملل با طرح ادعایی بی‌اساس گفت که کشور عزیزمان ایران از حوثی‌ها حمایت تسلیحاتی می‌کند و شرکت ملل باید در این رابطه قطعنامه‌ای صادر کن

این قطعنامه که با پیشنهاد و تلاش انگلیس آماده شده است هست، ادعا می کند که کشور عزیزمان ایران با ارسال موشک و هواپیمای بدون سرنشین به حوثی های یمن، تحریم های تسلیحاتی شرکت ملل علیه یمن را نقض کرده است و متعهد می شود در آینده دست به اقدامی علیه کشور عزیزمان ایران بزند.

این در حالی هست، واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در شرکت ملل گفت که با پیش نویس قطعنامه مخالفت و تاکید کرده است که این قطعنامه باید راجع به تجدید کار کارشناسان جهت نظارت بر تحریم های یمن باشد، نه محکوم کردن ایران.

کارشناسان شرکت ملل در ماه ژانویه ادعا کردند که بقایای موشک های شلیک شده است حوثی ها به عربستان سعودی را بررسی کرده و دریافته اند که این موشک ها ساخت کشور عزیزمان ایران بوده و بعد از سال 2015 به یمن انتقال یافته شده است است.

ادعای نماینده دائم امارات در شرکت ملل علیه کشور عزیزمان ایران

بهرام قاسمی،سخنگوی وزارت خارجه کشورمان نیز در رابطه با مساله حمایت تسلیحاتی از یمن اعلام کرده است: ما هیچ گونه ارتباط تسلیحاتی با یمن نداریم، یمن در محاصره است و چنین امکانی در کل وجود ندارد در غیر این صورت کشور عزیزمان ایران به قدری شهامت دارد که چنین اقدام و سیاستی را اگر داشته باشد اعلام کند؛ آنچه امروز در دستان مردم یمن است سلاح هایی است که از دولت های قبل در پادگان ها وجود داشته، امروز مشاهده می کنیم یمن جهت آنکه در برابر تجاوز و حملات بی امان از خود محافظت کند به سراغ تکنیک های درونی رفته و این طبیعی است.

هم چنین علی اکبر ولایتی، دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی و مشاور رهبری در امور بین الملل پیش از این نیز در پاسخ به سوالی در خصوص بعضی اتهامات در رابطه با مداخله کشور عزیزمان ایران در امور یمن، گفت: در یمن کشورهای مرتجع عربی تحت عنوان ائتلاف عربی ضد یمن مداخله مستقیم کرده اند و کشور عزیزمان ایران جز حمایت سیاسی و کمک های انسانی جهت نجات مردم این کشور کار دیگری انجام نداده است.

نماینده دائم امارات در شرکت ملل با طرح ادعایی بی‌اساس گفت که کشور عزیزمان ایران از حوثی‌ها حمایت تسلیحاتی می‌کند و شرکت ملل باید در این رابطه قطعنامه‌ای صادر کن

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هیچ موشکی به یمن نداده هست، یمنی ها در وقت علی عبدالله صالح و منصورهادی و حتی قبل تر به وسیله اردوگاه های شرق عمدتاً تسلیح می شدند، ما از این دلواپس نیستیم که مردم دنیا بدانند جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران سلاح به عراق، سوریه و یا لبنان داده است به آنها سلاح داده ایم تا در برابر داعش و تروریست ایستادگی کنند، به یمن کمک های انسانی و حمایت های سیاسی می کنیم ولی موشک را کشور عزیزمان ایران به آنها نداده است و یمنی ها نیازی به آن ندارند آیا که با امکاناتی که در اختیار دارند توانسته اند در برابر سعودی ها ایستادگی کنند و با همین امکانات پیروز خواهند شد.

بهرامی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان امروز دوشنبه نیز در پاسخ به این پرسش که امشب قرار است قطعنامه پیشنهادی انگلیس علیه کشور عزیزمان ایران با ادعای ارسال سلاح از سوی کشور عزیزمان ایران به یمن در شورای امنیت مطرح شود و از دیگر سو به نظر می رسد که روسیه در تلاش است که نامی از کشور عزیزمان ایران در این قطعنامه برده نشود و به طور کلی نظر کشور عزیزمان ایران در مورد این مساله چیست، گفت: در ابتدا تاکید مجدد می کنم که ما ارسال سلاح به یمن نداریم و این ادعاهایی که در این زمینه مطرح می شود فرافکنی است و به وسیله کسانی مطرح می شود که اقدام به تجاوز و خشونت علیه مردم یمن کرده اند.

ادعای نماینده دائم امارات در شرکت ملل علیه کشور عزیزمان ایران

وی با بیان این که «ما هیچ گونه ارسال سلاح و تسلیحاتی به یمن نداریم»، افزود: ما بر عنوان توقف خشونت در یمن که به وسیله عربستان و ائتلافی که این کشور ایجاد کرده تاکید داریم آیا که معتقدیم این خشونت ها و درگیری ها باعث ایجاد یک فاجعه انسانی در یمن شده است است.

این دیپلمات ارشد کشورمان ادامه داد: ما علاقه مند بودیم کسانی که صحبت از دلسوزی و حل مسئله یمن می کنند در مسیری حرکت کنند که پرسشها را پیچیده تر نکنند در حالیکه این قطعنامه نه تنها کمکی به مردم یمن نمی کند بلکه اوضاع را سخت تر می کند.

قاسمی با بیان اینکه قطعنامه ای که به وسیله انگلیس تهیه شده است به نوعی در جهت دفاع از متجاوز (عربستان) و ایجاد فضای امن جهت آن هست، تصریح کرد: در این ارتباط یک نوع تناقض در واکنش‌ها و عملکرد دولت انگلیس دیده می شود. دولت انگلیس باید موضع خود را در این ارتباط روشن کند و از دیگر سو باید توجه داشت عموم سلاح هایی که علیه مردم یمن مورد استفاده قرار گرفته انگلیسی و آمریکایی بودند و این سلاح ها از سوی این دو کشور به کشور متجاوز صادر شده است اند.

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه طی روزهای گذشته کشور عزیزمان ایران با تعدادی از اعضای شورای امنیت شرکت ملل در این مورد تماس و مشورت هایی داشته و تلاش داشته است که با توجه به شناختی که از مجموعه منطقه و یمن دارد توجه آنها را به فاجعه ای که این قطعنامه می تواند در یمن و منطقه ایجاد کند، جلب کند، ادامه داد: ما باید تا بعدازظهر صبر کنیم که ببینیم چه اتفاقی می افتد. قطعا این بیانیه اشتباه و غلط هست، کمکی به حل و فصل پرسشها یمن نمی کند و به نوعی در جهت تشویق متجاوز و متجاوزین به یمن است.

واژه های کلیدی: ایران | امارات | انگلیس | قطعنامه | انگلیسی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs